Despre Client

Academia de HR recrutează pentru clientul său, cunoscută compania producătoare din industria alimentară cu o istorie de peste 20 de ani și un portofoliu variat de zeci de produse foarte apreciate (conserve, mâncare gătită, pateuri, legume conservate, sosuri). Compania este lider de piață pe unele dintre acestea, oferind produse de calitate mereu adaptate la preferințele consumatorilor, realizate după rețete tradiționale, fiind orientată către o alimentație curată și sănătoasă.

Compania investește constant în dezvoltare având la acest moment unele dintre cele moderne linii tehnologice disponibile, putând livra milioane de conserve pe lună. Clientul nostru îndeplinește cele mai ridicate standarde privind siguranța alimentară, fabrica de producție fiind autorizată își comercializeze produsele pe piața intercomunitară (export și comercializare în 12 țări). Produsele sunt atent verificate în fiecare etapă a fluxului tehnologic, de la procurarea ingredientelor și până la ambalare, etichetare, depozitare și transport.

Toate acestea sunt posibile datorită unui colectiv bine pregătit tehnic și pasionat de care compania este preocupată continuu. Printre ei sunt specialiști cu experiență bogată, dar și tineri plini de entuziasm, dornici să învețe mai mult și să facă lucrurile cât mai bine. Aflată în plină expansiune și dornică de extindere, compania se află în căutarea unor noi colegi.

Descrierea Jobului

Căutăm Secretară Recepție care va răspunde de proiecte și operațiuni diverse specifice. Scopul principal al postului este să acorde suport administrativ și secretariat pentru o gamă variată de necesități curente. Este un post frumos, variat, provocator și interesant.

Concret, iată câteva exemple de responsabilități:

  • Preia și redirecționează apelurile telefonice din centrală și e-mailurile de pe adresa publică

  • Se ocupă de întâmpinarea clienților și de protocol

  • Primește, scanează și repartizează corespondența primită

  • Notează și transmite mesajele către destinatari, în timp util, când aceștia nu sunt disponibili

  • Multiplică, scanează, transmite prin fax /e-mail sau tehnoredactează diverse documente

  • Ține evidența întâlnirilor din sălile de ședință

  • Centralizează comenzile din firmă pentru achiziții și întocmește notele de necesitate. Întocmește și actualizează bazele de date cu furnizorii curenți (birotică, consumabile, etc)

  • Se ocupă de diverse rezervări și programări ce țin de activitatea curentă (de călătorie, protocol, etc.)

  • Asistă colegii în activitățile zilnice pe partea de secretariat

  • Recepționează și expediază corespondență de la/către destinatarii interni

  • Susține mereu cu energie pozitivă dialogul în proiectele/operațiunile preluate

Candidatul Ideal

  • Educație și experiență

    • Studii superioare
    • Experiență: min. 1-2 ani în lucrul cu oamenii, activități administrative, operațiuni suport, secretariat, recepție
    • Studiile economice reprezintă un avantaj
  • Alte cerințe

    • Cunoștințe de operare PC/Office (Excel în mod deosebit) și tehnoredactare (Word)
    • Cunoștințe limbă Engleză (mediu)
    • Abilități de comunicare și relaționare, limbaj coerent și elevat
    • Plăcerea de a lucra cu oamenii și bucuria de a asculta
    • Discreție, corectitudine, punctualitate, atenție distributivă
    • Atitudine pozitivă, entuziasm și optimism
    • Organizare și planificare
  • Personalitate

    • Persoană proactivă, hands-on care are capacitatea de a lucra independent
    • Spirit de echipă, atitudine pozitivă, deschisă la idei
    • Autonomie și inițiativă împreună cu disciplina pentru a obține rezultate pozitivă

Ofertă

  • Companie de top, reputată, cu tradiție, clienți importanți, mediu de lucru plăcut

  • Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos, atmosferă de familie

  • Faci parte dintr-o echipă și o companie cu resurse importante

  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

  • Traininguri și programe de creștere profesională

  • Salariu atractiv

  • Decontare transport

Vreau să aplic

    Distribuie acest anunt catre prieteni care ar putea fi interesati

    Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin cursurile, serviciile si resursele noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania