Despre Client

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, una dintre cele mai vechi companii de construcții din lume, cu o istorie impresionantă de realizări și proiecte derulate la nivel global pe parcursul a unui secol de activitate. O companie puternică și apreciată, care a rezistat probei timpului alături de lucrările sale prezente în toată lumea.

Compania oferă o gama largă de activități din arii variate precum lucrări civile (drumuri, cai ferate, aeroporturi, infrastructură de apă, tuneluri și poduri) dar și clădiri de business, rezidențiale sau de utilitate publică (spitale, stadioane, muzee, etc). Proiectele realizate se disting prin calitate, durabilitate, eficiență energetică și magnitudine, unele dintre ele fiind proiecte grandioase menite să reziste și să producă beneficii de-a lungul a multor generații în unele dintre cele mai mari și aglomerate metropole din lume.

Pe lângă proiectele ambițioase pe care le realizează compania, echipa de top de care dispune reprezintă unul dintre cele mai importante atuuri ale sale deoarece astăzi, oamenii fac diferența. O companie cu o astfel de istorie nu poate exista decât fiind clădită pe valori puternice precum respect pentru oameni, pentru mediu și pentru viitor.

În România compania are de asemenea o prezență îndelungată de peste 15 ani, fiind un partener important pentru mari proiecte de infrastructură, unele emblematice și de importanță strategică, fiind recunoscută în prezent ca una dintre cele mai bine cotate companii de construcții din țară.

Descrierea Jobului

Căutam 1 Șef Șantier Inginer/Arhitect Căi Ferate pentru proiect de Modernizare linie feroviară, locat în Timisoara- Lugoj. Durată proiect: 3 ani cu (mare) posibilitate de prelungire pe termen lung și în alte proiecte, naționale sau internaționale.

Misiunea principală a postului este organizarea, coordonarea, monitorizarea activităţilor de execuție in domeniul sau de expertiză, în șantierul coordonat.

  • Coordoneaza, organizeaza si raspunde de activitatea de executie a lucrarilor de constructii din santierul proiectului in care este implicat

  • Este responsabil de analiza și planificarea tehnică și economică a lucrărilor

  • Este responsabil de selectarea utilajelor și a subcontractanților

  • Este responsabil cu urmărirea, coordonarea, controlul zilnic și lunar al lucrărilor si al  subcontractorilor, in aria sa de expertiza

  • Realizeaza monitorizarea planificării tehnice și adecvarea mijloacelor necesare pentru îndeplinirea obiectivelor de termene

  • Este responsabil de controlul măsurătorilor executate și în curs de executare a lucrărilor

  • Este responsabil de intocmirea rapoartelor valorice, a declarațiilor de producție executată și a certificatelor

  • Identificarea cauzelor de reclamații datorate diferențelor dintre datele angajatorului din contract și ceea ce s-a executat efectiv

  • Se va aprecia orientarea spre rezultate, munca în echipă și flexibilitatea

Candidatul Ideal

  • Educație și Experiență

    • Studii superioare: Inginerie civila/ Căi Ferate, Drumuri și Poduri, Arhitectură;
    • Experiența anterioară: minim 5 ani ca sef de producție, șef de șantier, director de proiect, etc. Experiența în lucrări de construcții, construcții individuale sau în domenii conexe va constitui un avantaj;
  • Alte cerințe

    • Permis de conducere cat. B
    • Cunostințe solide de legislația specifică constructiilor
    • Cunostințe bune de operare PC (MS Office, Internet, etc)
    • Limba Engleză cel puțin nivel mediu scris și vorbit
  • Personalitate

    • Capacitate de organizare si coordonare, sinteza si analiza
    • Persoană responsabilă, flexibila, proactiva si inovativa
    • Capacitate foarte buna de comunicare și de relaționare
    • Spirit de observație, atenție la detalii

Ofertă

  • Companie globală de renume, un brand reputat și respectat pe segmentul său

  • Veți face parte dintr-o echipă cu un nivel înalt de calificare, colegi profesioniști, cu inteligență și competențe tehnice de top

  • Proiecte mari, frumoase, de portofoliu, diverse și ambițioase

  • Mediu de lucru prietenos, un climat bazat pe respect și recunoaștere

  • Posibilitatea de participare la cursuri de perfecționare

  • Tichete de masă

  • Asigurare medicală

  • Mașina de serviciu

  • Telefon mobil, abonament voce și date

  • 22 zile de concediu pe an

  • Pachet consistent de relocare (acoperire costuri cazare etc) pentru cei din arealul mai îndepărtat de Arad

  • Salariu (foarte) atractiv

Această nu este doar un job, ci este o șansă de creștere și dezvoltare profesională într-o companie de succes!

Vreau să aplic

    Distribuie acest anunt catre prieteni care ar putea fi interesati

    Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin cursurile, serviciile si resursele noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania