Despre Client

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, companie ce acționează în domeniul producției și comerțului cu plante și flori din serele proprii fondată de oameni cu dragoste și pasiune pentru acest domeniu.

Descrierea Jobului

Căutăm 1 Tehnician Plante Aromatice, pentru serele din Chiajna/Ilfov.

Scopul principal al postului este să asigure calitatea producției de plante aromatice la ghiveci (busuioc, cimbru, mentă, rosmarin, oregano, salvie, ardei iute la ghiveci, pătrunjel, roiniță)

Concret, iată câteva exemple de responsabilități:

  • Contribuie la organizarea și buna desfășurare a activității în cadrul pepinierelor de plante

  • Asigură plantarea, întreținerea și toaletarea plantelor

  • Asigură nutriția plantelor

  • Tratamente preventive

  • Tratamente curative

  • Supravegherea udărilor (instalație automatizată)

Candidatul Ideal

  • Educație

    • Studii medii/Profesionale – Nu sunt necesare studii superioare
    • Avantaj dacă există studii (superioare) finalizate sau calificări în domeniul Agronomiei, specializarea Horticultură/ Agricultură
  • Experiență

    • În poziții similare: preferabil min. 1-3 ani (avantaj experiență de lucru în grădină, sere, etc.)
  • Personalitate

    • Bucuria de a lucra cu plante/în natură
    • Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate
    • Răbdare
    • Inițiativă și proactivitate
    • Atenţie concentrată şi distributivă
    • Corectitudine

Ofertă

  • Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos

  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

  • Program flexibil – după nevoi

  • Există transport în comun și maxi-taxi lângă locație

  • Se asigură formare de specialitate la locul de muncă, tot ce trebuie știut

  • Se asigură masa (gratuit) la locul de muncă

  • Pachet salarial competitiv

Bucurie în natură!

Vreau să aplic

    Distribuie acest anunt catre prieteni care ar putea fi interesati

    Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin cursurile, serviciile si resursele noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania