Despre Client

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, importantă companie de mobilitate urbană și soluții integrate de transport din România. Cu o istorie de aproape 15 ani, compania se distinge printr-o ținută ireproșabilă, distinctivă în piață fiind un brand recunoscut și apreciat, remarcată prin eleganță, calitate și inovație.

Compania acoperă o gama largă de servicii (transport urban, rent-a-car, service, reprezentanță auto, servicii executive de top) dispunând de o flotă remarcabilă și foarte numeroasă de mașini și oferind multiple facilități clienților săi.

Compania dispune de un sediu modern, o echipă de profesioniști și se mândrește cu realizările sale, fiind unul dintre liderii de piață pe segmentul său.

Descrierea Jobului

Căutăm Sales Representative care va avea ca rol atragerea și recrutarea de șoferi pentru serviciile de ridesharing ale companiei.

  • Realizează prospectarea pieței și derulează diverse activități de marketing privind activitate de ridesharing a companiei in rândul șoferilor, potențiali colaboratori

  • Identifică canale de promovare a ofertei colaborare pentru șoferi și participă la evenimente unde poate întâlni potențiali colaboratori

  • Contactează telefonic, pe email și alte canale de comunicare șoferii interesați, oferă informațiile de interes, corespondează cu aceștia

  • Organizează întâlniri de prezentare cu potențialii colaboratori, individual sau prezentări de grup

  • Prezintă oferta companiei către potențialii șoferi colaboratori și răspunde nevoilor de informare a acestora

  • Prezintă argumentele și beneficiile colaborării cu compania

  • Explică modul de operare al firmei și prezintă avantajele colaborării cu compania

  • Face followup pentru contactele și colaboratorii potențiali identificați

  • Preia și transmite mai departe datele de contact ale șoferilor interesați să se alăture companiei

  • Monitorizează concurența și ofertele acesteia

Candidatul Ideal

  • Educație și experiență

    • Studii superioare
    • Experiență: min. 2 ani în lucrul cu oamenii, activități de vânzare, sales, promovare, guerilla marketing
  • Alte cerințe

    • Inteligență peste medie (trebuie să răspundă unui public variat)
    • Excelente abilități de comunicare putere de convingere și negociere
    • Creativitate (trebuie să găsească/propună soluții la solicitările primite)
    • Atitudine pozitivă, entuziasm și optimism
    • Plăcerea de a lucra cu oamenii și bucuria de a-i asculta
    • Cunoștințe de operare PC
    • Cunoșținte limba Engleză (mediu)
  • Personalitate

    • optimism, deschidere, extroversie
    • capacitate de a lua decizii rapid și eficient
    • iniţiativă, spirit practic
    • autonomie și independență

Ofertă

  • Companie de top în România pe domeniul său

  • Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști

  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

  • Telefon mobil, abonament de voce și date, laptop

  • Transport asigurat inclus gratuit de acasă pănă la serviciu cu mașinile firmei

  • Program de lucru flexibil

  • Bonusuri și prime în funcție de performanță

  • Pachet salarial competitiv

O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!

Vreau să aplic

    Distribuie acest anunt catre prieteni care ar putea fi interesati

    Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin cursurile, serviciile si resursele noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania