Despre Client

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, o firma cu o istorie impresionantă, un nume reprezentativ pe piața sculelor de așchiere a metalelor, a echipamentelor industriale și a mașinilor-unelte. Compania oferă servicii de distribuție, reprezentare și service pentru mai multe branduri de profil recunoscute în întreaga lume având un număr important de clienți și echipamente vândute de-a lungul timpului. Clientul nostru dispune de asemenea de un sediu modern care are în dotare toate utilitățile si infrastructura necesare desfășurării activităților specifice firmei la cel mai înalt nivel posibil.

Clientul nostru își bazează succesul pe oamenii săi, cea mai importantă resursă a companiei, un colectiv tânăr, ambițios, bine pregătit care este în măsură să pună in aplicare strategia de dezvoltare a firmei pentru următorii ani. Serviciile oferite sunt apreciate de către toți clienții datorită calității și profesionalismului de care clientul nostru dă dovadă. Calitatea și clientul sunt mereu pe primul loc. Accentul pus pe calitate se reflectă atât în satisfacția clienților și complexitatea proiectelor primite cât și în numeroasele certificări de care dispune compania.

Aflată în creștere, compania este în căutare de noi colegi.

Descrierea Jobului

Căutăm 1 x Operator CNC rectificare scule (Rectificator) pentru București. Misiunea principală a postului este prelucrarea prin rectificare a sculelor rotitoare de așchiere a metalului.

  • Execută activitatea de prelucrare prin rectificare a sculelor rotitoare de așchiere a metalului

  • Asigură verificarea sculelor primite de la clienți

  • Se ocupă cu montarea acestora pe utilaj

  • Realizează setup-ul utilajului CNC de rectificat scule (măsurare scule si origini de lucru)

  • Reglează si operează utilajul CNC pentru a realiza piesele in conformitate cu desenele tehnice si respectând timpii de producție

  • Realizează prelucrarea efectivă a sculelor

  • Realizează controlul sculelor rectificate prin utilizarea dispozitivelor de măsura si control

  • Asigură schimbarea plăcutelor de așchiere si corecția sculelor

  • Păstrează în bune condiții de funcționare atât mașina CNC pe care o operează, cât și sculele

Candidatul Ideal

    • Educație

      • Studii medii, Scoală profesională/studii tehnice
      • Experiență in prelucrări prin așchiere sau utilaje CNC (freze, strunguri…), ideal 5 ani
      • Cunoștințe de operare utilaje CNC pentru rectificarea sculelor
      • Cunoștințe de desen tehnic – mediu
  • Alte cerințe

    • Gândire logică, capacitate de diagnoză tehnică rapidă
    • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor la locul de muncă
    • Atenție la detalii și atenție distributivă
    • Capacitate de a lucra în echipă
  • Personalitate

    • aptitudini de planificare, organizare, punctualitate
    • memorie vizuală
    • atenţie concentrată şi distributivă
    • inițiativă și proactivitate
    • corectitudine

Ofertă

  • Companie de top în România pe domeniul său

  • Proiecte provocatoare, clienți mari, produse și branduri (re)cunoscute

  • Colegi cu experiență de la care se poate învăța, deschiși la minte și entuziaști

  • Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă, atmosferă de familie

  • Suport adaptare la clienți și cu echipamentele din dotare

  • Echipamente și dotări de top, la standarde internaționale. Utilaje și echipamente top mondial

  • Trainiguri periodice de la furnizorii de echipamente

  • Prime Sărbători și de 1 Iulie

  • Bonus zile proiecte speciale

  • Tip de contract: CIM permanent

  • Program 8-16.30 normal

  • Tichete de masă, 30 lei/zi lucrată

  • Salariu atractiv

O șansă de a crește profesional lucrând pentru unul dintre liderii din piață!

Vreau să aplic

    Distribuie acest anunt catre prieteni care ar putea fi interesati

    Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin cursurile, serviciile si resursele noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania